Jak to bylo

Jelikož pořád jezdíme po různých festivalech téměř po celé naší rodné zemi, kdosi vyřknul návrh, že by se mohlo něco ukuchtit taky přímo u nás - tzv. na domácí půdě. První náznaky se začaly objevovat někdy v září roku 1999. Cílem bylo uspořádat malý hudební festival, se zaměřením na folk, country a trampskou hudbu, s účastí asi deseti hudebních skupin (obdoba Jarního setkání, které se konalo v Chodově v osmdesátých letech). Pokud by vše zdárně dopadlo, mohla by se akce konat periodicky.

 

Největší trable byly s názvem celé přehlídky. Kdyby to bylo jen pro jednou, tak se člověk spokojí skoro se vším. ....... ale co kdyby to vyšlo a .....??? Návrhů bylo spousta. Třeba Chodovský country čundr, Chodovské tóny, Chodovský širák a spousta jiných. Nakonec zůstal název Chodovský country poplach. Ano, je to poplach, protože na potlachu by jsme snad museli dělat ohníček a poslouchat šerifa - teda, ne že bych nikdy nejezdil na trempy, to zase jo, ale dělejte to uprostřed města. Z dramaturgických důvodů a výběru skupin i s jiným žánrovým zaměřením byl název zkrácen na Chodovský poplach. A začátek by byl.

 

Ještě téhož roku při jednom z našich vystoupení v Nejdku upozornil konferenciér diváky, že chystáme svůj festival a že si nevíme rady s názvem. Jak spásný nápad. Z několika desítek návrhů jež tam zazněly se nejvíc líbil název stručný a přeci nadmíru výstižný - Chodobrnky. Zatím celá akce nese názvy oba, ale Chodovský poplach bude postupně přecházet do podtitulu celého festivalu (to aby na nás posluchač nezanevřel).

 

Vyhledávání

Kontakt

Radek Exner Lipová 647
357 35 Chodov
+420 724 706 612
+420 352 465 812

Anketa

Váš názor na situaci kolem festivalu

Škoda pěkného festiválku (222)
44%

Obejdu se bez něj (140)
28%

Nezajímá mě to (140)
28%

Celkový počet hlasů: 502

Webmaster

stefanti@atlas.cz

ICQ 68 223 242